Nevsehir Haberleri Nevsehir Son Dakika

Nevşehir'in Güçlü Sesi, Nevşehir Haber, Kapadokya Haber, Kapadokya Haberleri, Nevşehir Yerel Haberleri

ND Haber

Uzer Döviz Karşısı Göreme Office 9. Kat ND Haber
bilgi@ndhaber.com.tr

Bu İyi Oldu | Oğuz Özdem’in Kaleminden

Oğuz Özdem

Köşe Yazarı


Bu İyi Oldu | Oğuz Özdem’in Kaleminden

Allah garibanı sevindirmek isterse önce eşeğini kaybettirir sonra buldururmuş ya o hesap Vilayetler birliği yapacağız diye elinden alınan öğretmenler evi nedeniyle yurtsuz tüneksiz kalan öğretmenlerin dün yüzü güldü ve uzun süredir aradıkları mekana nihayet kavuştu. Belediye Başkanı Mehmet Savran, dün Gül Bahçe içindeki önceleri düğün salonu olarak kullanılan yeri, öğretmenler lokali olarak açtı.  

   Öyle ki iki yılı aşkın süredir yersiz yurtsuz kalıp orada burada zaman geçirmeye çalışan öğretmenler -ki özellikle de emekliler- böyle bir yerin açılacağına ihtimal vermedikleri için açılışa bile sadece on kişi katıldı. 

   Hikmeti kendinden menkul bir şekilde öğretmenlerin elinden alınan öğretmen evi vilayetler birliği sosyal tesisi adı altında açıldı açılmasına da ne gelen var ne giden. Dilimiz döndüğünce hem daha önceki vali İlhami Aktaş beyefendiye hem de İnci Sezer Becel Hanımefendiye anlattık buradan size konak olmaz diye ama ya anlatamadık ya da dinletemedik. Şayet ilimizde konaklamak veya tatilini geçirmek isteyecek valilerimiz varsa çok daha güzel butik otellerimiz var orada konuk edelim ya da diğer vilayetler birliği gibi daha güzel bir yerde mesela Avanos’ta ırmak kıyısında harika bir yere yapalım valilerimize yakışır bir konak orada misafir edelim dedik ama biz dedik bir duyduk. 

    Üniversite yanına yapılan öğretmen evi gerçekten çok güzel oldu kimsenin lafı yok ama gel gelelim oraya da giden yok. 

   Kurum müdürlerinin kişisel çabaları da öğretmenleri oraya çekmeye yetmedi. Sadece oturup sohbet etmek amacıyla her gün kilometrelerce yol gitmeyi kimse istemedi zaten ekonomik sebeplerle bu imkansızdı da.

   Asıl sorun oyun oynayarak zaman geçirmek isteyen öğretmenlerimizin sıkıntılarıydı. Bu onların en doğal hakkıdır 25 yıl devlete hizmet etmiş, emekli olmuş şimdi birkaç arkadaşıyla kafasını dağıtmak için oyun oynamak istiyor bunda da hiçbir beis yok ama işte maalesef yer yok. 

   Birkaç kahve denediler olmadı, kurumların adıyla açılan lokallere gitmek istediler sığınamadılar. Yabancı gibi oldular yer yer horlandılar. 

   Nihayet beklenen haber dün geldi ve öğretmenler Belediye Başkanı Mehmet Savran ve Milletvekili Süleyman Özgün’ün katılımlarıyla açılan öğretmen evine kavuştu. Başkan Savran açılışta “uzun zamandır yer üzerinde araştırma yaptığımız için bir az gecikti ama nihayet öğretmenlerimize yakışacağını umduğumuz güzel bir mekanı onlara tahsis etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Hayırlı olsun dedi.”  

    Eh geç de olsa bir yanlıştan dönüldü teşekkürler Başkan. 

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *