Ürgüp Belediye Meclisi olarak Müslümanların ilk kıblesi, Mescid-i Aksa ve çevresinde, İsrail'in masumları ve Mescid-i Aksa'yı hedef alan zulmünü ve hukuk tanımazlığını şiddetle kınıyoruz.

Gazze'ye yöneltilen saldırılar çok vahim bir boyuta ulaşmıştır.

Olaylar sonucu yaralanan ve yaşamını yitiren Filistinlilerin sayısı her geçen gün artmaktadır. İsrail'in bu saldırıları, en kutsal hak olan yaşam hakkına müdahaledir.

Filistinlilerin nesiller boyu yaşadıkları topraklara el konulmasını hedefleyen bu saldırılar, orantısız güç uygulayarak hukuk dışı bir oldu bitti yapmaya yöneliktir.

İsrail'in bu gayri insani saldırılarını şiddetle kınıyoruz.

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi başta olmak üzere, tüm uluslararası toplumun, artık daha fazla gecikmeksizin iki devletli çözüm vizyonu temelinde tarafları adil bir çözüme yönlendirmek için sorumluluk alması gerekmektedir. Sayın Cumhurbaşkanımızın ifade ettiği gibi; 'İsrail'in devlet olarak varlığını sürdürebilmesi ve vatandaşlarının güvenliğini sağlaması ancak bu şekilde sağlanabilir.'

Ünlü Ressam Sevil Duru, Suya Kapadokya'da Şekil Verdi Ünlü Ressam Sevil Duru, Suya Kapadokya'da Şekil Verdi

Artık İsrail'e karşı net, güçlü ve etkili bir tavır alınması şarttır.

Bu çerçevede, Uluslararası Ceza Mahkemesi'nin yaşanan olaylar ve insanlık suçları bakımından İsrail'e karşı net bir tavır alarak, görevini yerine getirmesini talep ediyoruz.

Ürgüp Belediye Meclisi her zaman Filistin'in haklı davasını savunacak ve haksızlığa karşı tepki vermeye devam edecektir.