Pınarbaşı "İlimizin Bugünlere Gelmesinde Emeği Geçenlere Teşekkür Ederiz" Pınarbaşı "İlimizin Bugünlere Gelmesinde Emeği Geçenlere Teşekkür Ederiz"

Türk Eğitim Sen Nevşehir şube başkanı Tayfur Urgenç Göçmenlerle ilgili bir açıklama yayınlayarak göçmenler meselesinin sosyolojik bir vaka olarak görülerek gerçekçi çözümlerin üretilmesi gerektiğini belirtti.

Başkan Urgenç Türkiye’nin göçmen politikasına yönelik eleştiri ve önerilerini sosyal medya hesabından paylaşarak inşallah bu sefer kısıtlamazlar dedi.

Başkan Urgenç şu açıklamalarda bulundu;

“Türkiye Göçmenler meselesini ensar-muhacir duygusallığı ile değerlendiremez. Bu vakanın sosyolojik bir sorun olduğunu kabül etmeli, Türkiye'nin milli ve kültürel bütünlüğünü koruyucu kalıcı çözümler üretmelidir. Ayrıca geri kabul anlaşmasını iptal etmelidir. Misafirlere saatin gece 12'yi geçtiğini hatırlatmalı ve geldikleri gibi onurlu! bir şekilde evlerine uğurlanmaları/gitmelerini sağlamalıdır. Göçmenler Suriye'de veya diğer geldikleri ülkelerde savaş bittiğine göre onurlu bir şekilde yurtlarına dönmelidir. Göçmenlerin hem Türkiye'ye kontrolsüz girişi hem de Türkiye'de ki aşırı nüfus artışı sosyolojik, ekonomik, kültürel anlamda Ülkemizin olumsuz sonuçlarla karşı karşıya kalmasına neden olmaktadır.”

Tayfur Urgenç 

Tarih Öğretmeni