Nevşehir İl Müftülüğüne müracaat eden Filipinli genç üniversite öğrencisi MICHAEL ADRIANE QUILALA, ''Mehmet'' ismini alarak Kelime-i Şehadet getirdi ve Müslüman oldu.

Nevşehir'den 80 Hacı Adayı Daha Kutsal Topraklara Uğurlandı Nevşehir'den 80 Hacı Adayı Daha Kutsal Topraklara Uğurlandı

Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan ve duygulu anların yaşandığı merasimde, İl Müftü Vekili Selami KURT, genç üniversite öğrencisi MICHAEL ADRIANE QUILALA'ya İslam dini hakkında aydınlatıcı açıklamalar yaptıktan sonra ihtida merasimine geçildi.

Müslüman olmak için İslamiyet'i araştırdığını ifade eden MICHAEL ADRIANE QUILALA, kendi arzusuyla Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman olmanın heyecanı ve mutluluğunu yaşadığını belirterek, 'Allah'ın bir olduğuna inanıyordum. Müslüman olunca kendimi daha huzurlu ve mutlu hissediyorum.' şeklinde konuştu.

İl Müftü Vekili Selami KURT ihtida merasiminde 'Allah katında tek din İslam'dır. Araştırmaları sonucunda Müslüman olan genç kardeşimizi tebrik ediyorum. Kardeşimizin güzel dinimizi daha çok seveceğinden eminim. Rabbim yeni hayatında rızasına uygun bir hayat sürdürmeyi nasip etsin' dedi.

Müslüman olan üniversite öğrencisi MICHAEL ADRIANE QUILALA'ya İl Müftü Vekili Selami KURT tarafından ihtida belgesinin yanı sıra, Başkanlığımızın yabancı dillerde bastırılan Kur'an-ı Kerim, ilmihal ve İslamiyet'i anlatan çeşitli kitaplar hediye edildi.