"Üç Güzeller'in Adı Peribacaları Olunca Ziyaretçi Sayısı Arttı" "Üç Güzeller'in Adı Peribacaları Olunca Ziyaretçi Sayısı Arttı"

Ürgüp Belediyesi tarafından kutlanan ‘Gençlik Haftası’ etkinlikleri çerçevesinde Kapadokya’nın önemli turizm destinasyonları arasında yer alan ve dünyada en çok fotoğraf çekilen ilk on bölge arasında bulunan peribacaları arasında, ‘Kavuşum’ adını verdiği resim serisine devam ettiğini söyleyen Ressam Sevil Duru, "Şu anda gerçekten çok heyecanlıyım. Çünkü üç güzellerin hikayesini özellikle okuduktan sonra, kavuşum serisini burada resmettiğim ettiğim için çok mutluyum. Aslında burada da bir kavuşum hikayesi var ve ruhun özenle kavuştuğu bir çalışmayı burada resmen ettiğim için çok mutluyum. Canlı olarak buranın enerjisiyle ortaya koyduğum için çok mutluyum. Burada olmak gerçekten çok güzel. Kapadokya’nın çok mistik bir enerjisi var. Umarım eseri gören herkese ilham verir. Bu anlamda kendi hayallerini takip etmeleri konusunda ilham vermesini temenni ediyorum. Akıtma tekniği olarak çalışıyorum. Aslında bunun anlamı sulandırarak yani akrilik boyayı sulandırarak yapılan bir çalışma. Su ile çalışıyorum. Biraz böyle boyayı çok fazla fırçayla müdahale etmeden suyun şekillendirmesine bırakıyorum. Biraz böyle kendi haline bırakma durumu diyebiliriz. Ama su bazlı bir malzemeyle çalışıyorum” şeklinde konuştu.

Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlama etkinliklerine sanatsal bir faaliyetle başladıklarını söyleyen Ürgüp Belediye Başkanı Ali Ertuğrul Bul da İhlas Haber Ajansı'na yaptığı açıklamada, "Biz etkinliklerimizin başlangıcını böyle sanatsal faaliyetler ile yapalım istedik. Sevil hanımın çok güzel 'Kavuşum' serisi var. Onların bir devamını da burada canlandırıyor. Biz de bundan büyük bir mutluluk duyduk. Gençlik ve Spor Bayramı diyoruz, genç bir sanatçımızın bize de bu açılışta destek veriyor olmasından dolayı çok mutlu olduk" dedi.

Sanatçı Sevil Duru'nun 'Kavuşum' serisi resimlerinden birçoğu Türkiye'nin yanı sıra, Çin, Fransa, Yunanistan ve İsviçre'deki dünyaca ünlü galerilerde sergileniyor. Duru, Çin'de eserleri sergilenen 10 Türk ressamdan biri olmuştu.