Nevsehir Haberleri Nevsehir Son Dakika

Nevşehir'in Güçlü Sesi, Nevşehir Haber, Kapadokya Haber, Kapadokya Haberleri, Nevşehir Yerel Haberleri

ND Haber

Uzer Döviz Karşısı Göreme Office 9. Kat ND Haber
bilgi@ndhaber.com.tr

Sri Lanka ile Türkiye Arasındaki İlişkilerin 75.Yıl Dönümü Anısına Kapadokya Temalı Pul Basıldı

Sri Lanka ile Türkiye Arasındaki İlişkilerin 75.Yıl Dönümü Anısına Kapadokya Temalı Pul Basıldı

Sri Lanka ile Türkiye arasındaki 75. diplomatik ilişkiler yıl dönümü, özel bir anıya vesile oldu. Her iki ülkede düzenlenen resepsiyon, Sri Lanka Büyükelçisi Hasanthi Dissanayake'nin ve Sri Lanka Fahri Konsolosu, Uluer Group Yönetim Kurulu Başkanı. Av.Mahmut Sami Uluer'in katılımıyla gerçekleşti.

Bu önemli olayı vurgulamak için özel hatıra pulları basıldı ve Büyükelçilik Rezidansı'nda düzenlenen tanıtım töreninde Kapadokya ile Sigiriya'yı birleştiren balonlar tasarımı Sri Lankalı ünlü ressam Vasantha Perera tarafından süslendi. 

Sri Lanka Fahri Konsolosu, Uluer Group Yön. Kur. Bşk. Av.Mahmut Sami Uluer yaptığı açıklamada,

"Sri Lanka ile Türkiye arasındaki diplomatik ilişkilerin 75. yıldönümü anısına, her iki ülkede karşılıklı olarak özel hatıra pulları basıldı. Büyükelçilik Rezidansında düzenlenen resepsiyonda Sri Lanka Büyükelçisi Sn. Hasanthi Dissanayake ile birlikte pulların tanıtımını yaptık.

Bu özel anıyı vurgulamak amacıyla, Kapadokya ile Sigiriya’yı birleştiren balonlarımız, tasarımını Sri Lankalı ünlü ressam Vasantha Perera’nın yaptığı pulları süsledi. Ayrıca, yurt dışına açılan ilk balonculuk işletmesi Sri Lanka Balloon olarak, kültürel yakınlaşmaya vesile olmanın gururunu yaşıyoruz.

Kapadokya ve Sigiriya, UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan iki özel bölge. Balon uçuş sahamızda yer alan Sigiriya Aslan Kayası her yıl 1 Milyonun üzerinde turist tarafından ziyaret ediliyor. Son zamanlarda, bu iki turistik merkez özelinde Türkiye ile Sri Lanka arasındaki turist trafiği de belirgin şekilde arttı. Umarım bu artış, daha uzun vadeli dostluk, ticaret, diplomasi ve kültürel ilişkilerin gelişmesine katkı sağlar." İfadelerine yer verdi. 

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *