Nevsehir Haberleri Nevsehir Son Dakika

Nevşehir'in Güçlü Sesi, Nevşehir Haber, Kapadokya Haber, Kapadokya Haberleri, Nevşehir Yerel Haberleri

ND Haber

Uzer Döviz Karşısı Göreme Office 9. Kat ND Haber
bilgi@ndhaber.com.tr

NEVÜ’de Özel Çocuklar İçin Atlı Aktivitelere Yeniden Başlandı

NEVÜ’de Özel Çocuklar İçin Atlı Aktivitelere Yeniden Başlandı

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Atçılık Binicilik Uygulama ve Araştırma Merkezi (ATBİN) bünyesinde özel çocuklara yönelik düzenlenen binicilik eğitimlerine yeniden başlandı.

Covid-19 salgını ve 6 Şubat depremi nedenleri ile ara verilen özel çocuklara yönelik binicilik eğitimleri, NEVÜ ve Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) iş birliği ile tekrar hayat bulurken, Nevşehir Özel Eğitim Uygulama Okulu I. Kademe öğrencileri programa dâhil edildi.

Yürütülen çalışmanın sosyal sorumluluk kapsamında ve tamamen gönüllülerin destekleri ile devam ettiğini söyleyen ATBİN Merkez Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Uğur Ödek, başta NEVÜ Spor Bilimleri Fakültesi ve ATBİN olmak üzere çok sayıda üniversite öğrencisi, akademik ve idari personelin çalışmalara gönüllü olarak katıldığını vurguladı. Ayrıca, yürütülen faaliyetlerin bilimsel kıstaslar esas alınarak planlanıp yürütüldüğünü belirten Ödek, ATBİN Merkez imkânlarının ve hizmet kalitesinin NEVÜ Rektörlüğünün desteği ile artırılarak devam edeceğini söyledi.

ATBİN Merkez Müdür Yardımcısı ve özel çocuklar için yürütülen eğitimlerden sorumlu Dr. Öğretim Üyesi Kürşat Özcan ise 2023 Aralık ayı içinde haftada bir seans olarak uygulanan başlangıç eğitimlerinde toplam 50 özel çocuğa eğitim verildiğini ve çocukların uyum süreçlerinin tamamlanması ile birlikte haftalık seans sayısının artırılacağını söyledi. Bilimsel temellere dayanan bu programın amacının hem özel çocukların çok yönlü gelişim ve sosyal katılımlarını desteklemek hem de ailelerin ruhsal açıdan rahatlatılmasını sağlamak olduğunu belirten Özcan ayrıca programdan yararlanmak isteyen özel çocuklara sahip ailelerin, NEVÜ Merkez Kampüste bulunan ATBİN Uygulama ve Araştırma Merkezi (ATBİN)’e mesai saatleri içinde şahsen başvurabileceklerini de sözlerine ekledi.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *