Nevsehir Haberleri Nevsehir Son Dakika

Nevşehir'in Güçlü Sesi, Nevşehir Haber, Kapadokya Haber, Kapadokya Haberleri, Nevşehir Yerel Haberleri

ND Haber

Uzer Döviz Karşısı Göreme Office 9. Kat ND Haber
bilgi@ndhaber.com.tr

Nevşehir Devlet Hastanesi’nde Onkoloji ve Kemoterapi Hizmetlerine Başlanıldı

Nevşehir Devlet Hastanesine atanan onkoloji uzmanı Dr. Dilek ÇAĞLAYAN'IN göreve başlaması ile hastane bu alanda tanı ve tedavi hizmeti vermeye başladı. Konu ile ilgili Hastane Başhekimi Uzm. Dr. Macit Yalçın şu açıklamayı yaptı.

Nevşehir Devlet Hastanesi’nde Onkoloji ve Kemoterapi Hizmetlerine Başlanıldı

Nevşehir Devlet Hastanesine atanan onkoloji uzmanı Dr. Dilek ÇAĞLAYAN'IN göreve başlaması ile hastane bu alanda tanı ve tedavi hizmeti vermeye başladı.

Konu ile ilgili Hastane Başhekimi Uzm.Dr. Macit Yalçın şu açıklamayı yaptı. “İlimizde sağlık hizmetlerinde önemli eksikliklerden biri olan ve bu sebeple pek çok hastanın oldukça uzun ve zorlu bir tedavi süreci için il dışına gitmesinin gerektiği onkolojik hastalıkların tedavisini artık hastanemizde vermeye başlıyoruz. Onkoloji uzmanımız hastanemizde görevine başladı ve hasta kabul ediyor. Onkoloji hastalığı olan ve takip ve tedavi sürecinde olan tüm hastalarımız onkoloji polikliniğimize başvurabilirler. Daha önce yapmış olduğumuz kemoterapi ünitesinde hastalarımız tedavilerini alabilecekler ve kontrollerini hastanemizde yaptırabileceklerdir. Buna ek olarak onkoloji uzmanımızın da istekleri doğrultusunda daha donanımlı bir kemoterapi ünitesi içi çalışmalara başladık. Birkaç ay içerisinde yeni ünitemizde hizmet vermeye başlayacaktır ve hastalarımız burada sağlıklı bir şekilde tedavilerini olacaklardı. Bu anlamda hastalarımıza her türlü imkânı sunacağız. Şimdiden tedavi alacak olan hastalarımıza acil şifalar dileriz.”

Bu Haberi Beğendin Mi?
4 kişiden 4 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *