Nevsehir Haberleri Nevsehir Son Dakika

Nevşehir'in Güçlü Sesi, Nevşehir Haber, Kapadokya Haber, Kapadokya Haberleri, Nevşehir Yerel Haberleri

ND Haber

Uzer Döviz Karşısı Göreme Office 9. Kat ND Haber
bilgi@ndhaber.com.tr

Nevşehir Devlet Hastanesinde Hemşireler Haftası Kutlandı

Nevşehir Devlet Hastanesinde Hemşireler Haftası Kutlandı

12-18 Mayıs Hemşireler Haftası nedeniyle Nevşehir Devlet Hastanesi yönetimi tarafından bir dizi etkinlik gerçekleştirildi. 

Nevşehir Devlet Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Adem Öztürk ve Destek ve Kalite Hizmetleri Müdür Yardımcısı Nural Sözatmaz çalışan hemşireleri birimlerinde ziyaret ederek hemşireler gününü kutladı. Sonrasında Hastane konferans salonunda hemşireler günü etkinliği düzenlendi. 

Etkinlikte konuşma yapan Hastane Başhekimi Uzm. Dr. Macit Yalçın “Kalbi ile düşünüp, aklı ile planlayıp bedeni ile çalışan hepsi birbirinden kıymetli hemşire arkadaşlarımın hemşireler gününü kutluyorum. Sağlık alanında hizmet veren tüm iş kolları bizler için çok kıymetli, hepsi vaz geçilmez ancak hemşire arkadaşlarımızın ve onlarla aynı işi yapan ebe, sağlık memuru, acil tıp teknisyeni arkadaşlarımızın ayrı bir yeri var. Sağlık ordumuzda sayısal olarak en yüksek kesimi sizler oluşturuyorsunuz. Hemşirelik sadece beden ile değil vicdan ile yapılan bir iştir. Yeri geldiğinde kendi hasta çocuğunu evde bırakıp başkalarının hasta çocuklarına şevkat gösterirsiniz, yeri gelir kendi hasta anne babalarınıza göstermediğiniz merhameti hastalarınıza gösterirsiniz, gece gündüz, hafta sonu, tatil bayram fark etmeksizin çalışmak zorunda olan nadir meslek gruplarından hemşirelik. İyi ki varsınız, hemşireler gününüz kutlu olsun.” dedi. 

Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Adem Öztürk; “Tüm hemşire arkadaşlarımın hemşireler günü kutlu olsun. Göreve geldiğimiz günden beri sizlerin sayesinde hastanemizde çok güzel işler yaptık, çok ciddi katkılar sağladık. Bu sizlerin hepinizin emeği, hepinizin başarısı. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.” dedi. 

Konuşmaların ardından görsel bir sunu yapıldı ve Pandemi döneminde COVİD-19 nedeniyle kaybedilen sağlık çalışanları anıldı. 

Etkinlikte Hastane Konferans salonunda küçük bir konser verildi. Renkli görüntülerin yaşandığı etkinlikte hemşireler gönüllerince eğlenerek stres attılar. Hastane yönetimi katkılarından dolayı Bolahenk Sanat Evi ve Müzisyenleri Kaan Salman, Yakup Çitfçi ve İbrahim Gültekin’e teşekkür etti. 

 

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *