Nevsehir Haberleri Nevsehir Son Dakika

Nevşehir'in Güçlü Sesi, Nevşehir Haber, Kapadokya Haber, Kapadokya Haberleri, Nevşehir Yerel Haberleri

ND Haber

Uzer Döviz Karşısı Göreme Office 9. Kat ND Haber
bilgi@ndhaber.com.tr

Kozaklı Kız Öğrenci Yurdu Öğrenci Kabulüne Başladı

Kozaklı Kız Öğrenci Yurdu Öğrenci Kabulüne Başladı

Kozaklı ilçesinde uzun süren çabaların meyvesi olarak hizmete giren kız öğrenci yurdu öğrenci kabulüne başladı, Nevşehir Valisi Ali Fidan, Kozaklı Kaymakamı Yasin Gürkan, Kozaklı Belediye Başkanı Akif Kabukçuoğlu, Gençlik Spor İl Müdürü Muhsin Özdemir ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Mustafa Solmaz öğrenci yurdunu ziyaret etti. 

Ziyarette yurtta kalan öğrencilerle bir araya gelerek sohbet eden Nevşehir Valisi Ali Fidan, "Eğitim, gençlerimizin geleceği için büyük öneme sahiptir. Bu yurt, Kozaklı ilçesindeki kız öğrencilere daha iyi bir eğitim ortamı sunacak ve onların başarılarına katkı sağlayacaktır. İlçemize kazandırılan bu tesisle birlikte gençlerimizin güvenli bir ortamda barınmalarını ve eğitim almalarını sağlamak amacıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz" dedi.

Gençlik Spor İl Müdürü Muhsin Özdemir ise yaptığı konuşmada, "Gençlerimizin spor ve eğitim alanında desteklenmesi, onların daha sağlıklı bireyler olarak yetişmelerine olanak tanır. Bu yurt, sadece konaklama imkanı sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda sosyal ve kültürel etkinliklere de ev sahipliği yaparak öğrencilerimizin gelişimine katkı sağlayacaktır" şeklinde ifadeler kullandı.

Öğrenciler ise yeni yurtlarına kavuşmanın mutluluğunu yaşarken yetkililere teşekkür etti, Nevşehir Valisi Fidan ve protokol üyeleri gençlerle samimi bir ortamda bir araya gelerek, onların beklenti ve düşüncelerini dinlediler.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *