Nevsehir Haberleri Nevsehir Son Dakika

Nevşehir'in Güçlü Sesi, Nevşehir Haber, Kapadokya Haber, Kapadokya Haberleri, Nevşehir Yerel Haberleri

ND Haber

Uzer Döviz Karşısı Göreme Office 9. Kat ND Haber
bilgi@ndhaber.com.tr

Eypio Nevşehir’de Hayranlarıyla Buluşacak

Eypio Nevşehir’de Hayranlarıyla Buluşacak

Nevşehir Belediyesi tarafından, kültür sanat etkinlikleri kapsamında Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ)’de Eypio konseri düzenlenecek.

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörlüğü, NEVÜ Kapadokya Araştırma ve Uygulama Merkezi (NEVKAM), Nevşehir Valiliği ve Nevşehir Belediyesi iş birliği ile düzenlenen ‘1. Kapadokya Kültürel Miras Festivali’ başladı.

Çok sayıda kamu kurum ve kuruluşu ile sivil toplum kuruluşları ve özel sektör firmalarının destek verdiği Kapadokya Kültürel Miras Festivali, 1-3 Haziran 2022 tarihlerinde NEVÜ Damat İbrahim Paşa Yerleşkesi festival alanında gerçekleştiriliyor.

Bölgenin şair, yazar ve ressamları, geleneksel meslek ustaları, çeşitli müzik toplulukları, yerel el sanatları ustaları, animasyon ekibi (kuzebaz, ateşbaz, tahta bacaklar vs.) Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu dans ekibi gösterileri, semah ve halk dansları gibi birçok etkinliğin yer aldığı festivalde Nevşehir Belediyesi, ünlü Türk rap sanatçısı Eypio’yu gençlerle buluşturacak.

Nevşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından 3 Haziran Cuma günü düzenlenecek konser saat 21.00’da başlayacak.

 

Bu Haberi Beğendin Mi?
1 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *