Nevsehir Haberleri Nevsehir Son Dakika

Nevşehir'in Güçlü Sesi, Nevşehir Haber, Kapadokya Haber, Kapadokya Haberleri, Nevşehir Yerel Haberleri

ND Haber

Uzer Döviz Karşısı Göreme Office 9. Kat ND Haber
bilgi@ndhaber.com.tr

Avanos Belediye Başkanı İbaş’ın 19 Mayıs Mesajı

Avanos Belediye Başkanı İbaş’ın 19 Mayıs Mesajı

Avanos Belediye Başkanı Celal Alper İbaş, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Başkan İbaş, 19 Mayıs Atatürk'ü anma, gençlik ve spor bayramını kutladığı mesajında; “Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün doğum günü kabul ettiği 19 Mayıs tarihi, laik, demokratik, çağdaş, aydınlık Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulmasına uzanan sürecin ilk adımıdır. 

Atamızın önderliğinde 19 Mayıs 1919’da Samsun’da yakılan özgürlük meşalesi, milletimizin bağımsızlığa olan inancı ile birleşerek Kurtuluş Savaşı’nın kazanılmasını sağlamış; Cumhuriyetimizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma mücadelemizde yol gösterici rehberimiz olmuştur. İstiklal mücadelemizin başladığı 19 Mayıs’ın, Gençlik ve Spor Bayramı olarak ilan edilmesi, gençlere duyulan güvenin bir göstergesidir. Bu değerli emaneti yaşatmak ve sonsuza kadar korumak, gelecek kuşaklara en iyi şekilde aktarmak başta gençlerimiz olmak üzere hepimizin en büyük sorumluluğudur.  

Bu duygu ve düşüncelerle, başta gençlerimiz olmak üzere tüm halkımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor; başta Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bizlere bağımsızlığımızı armağan eden tüm kahramanları rahmet, minnet ve saygı ile anıyorum. " ifadelerinde bulundu. 

 

 

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *