Nevsehir Haberleri Nevsehir Son Dakika

Nevşehir'in Güçlü Sesi, Nevşehir Haber, Kapadokya Haber, Kapadokya Haberleri, Nevşehir Yerel Haberleri

ND Haber

Uzer Döviz Karşısı Göreme Office 9. Kat ND Haber
bilgi@ndhaber.com.tr

NEVÜ Okçuluk Kulübü Türkiye Şampiyonasına Katıldı

NEVÜ Okçuluk Kulübü Türkiye Şampiyonasına Katıldı

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Okçuluk Kulübü, Türkiye Geleneksel Türk Okçuluğu Federasyonu tarafından Samsun’da düzenlenen Büyükler Salon Türkiye Şampiyonası’na katıldı.

Türkiye’nin farklı illerinden 940 sporcunun katıldığı yarışmaya NEVÜ Okçuluk Kulübü Akademik Danışmanı Öğr. Gör. Mehmet Fatih Tan ve kulüp üyesi sporcular ile Nevşehir Gökbörü Geleneksel Spor Kulübü sporcuları katıldı.

Samsun İlkadım Okçuluk Tesisi’nde Büyük Kadınlar ve Büyük Erkekler kategorilerinde düzenlenen yarışmada, sporcular 18 metre mesafeden hedefe ok uçurdular. İki kategoride toplamda hedeflere 50 binin üzerinde ok uçuruldu.

Şehrin Tarihi Noktalarına Gezi

NEVÜ Okçuluk Kulübü üyesi öğrenciler yarışma sonrası kulüp akademik danışmanının rehberliğinde Gazi Müzesi’ni, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a ilk adım attığı Tütün İskelesini ve Bandırma Vapurunu gezerek bölgenin tarihi hakkında bilgi aldılar.

Hem Spor Hem Kültür Şöleni

Geleneksel Türk Okçuluğu Yarışmaları kural olarak Türk tarihinin herhangi bir dönemini yansıtan geleneksel kıyafet giyilmesi, doğal ve geleneksel okçuluk malzemeleri kullanılmasından dolayı spor etkinliğinin yanı sıra görsel bir kültür şöleni olarak da gerçekleştirilmektedir.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *